Tematski dan – Vuk Karadzic

Тематски дан - Вук Караџић

8.11.2018.године одржан је угледни час  из Српског језика (,,Осташе нам после Вука лепа слова и азбука“) у одељењу III3.   Час је  oдржала учитељица Јелена Лазаревић. Циљ  је  био мотивисати ученике  и представити наставну јединицу на један другачији начин. Користили смо постојећа знања и интересиовања ученика.  Од почетка часа ученици су били подељени у четири групе ( ВУК, СЛОВО,АЗБУКА,УМОТВОРИНЕ). Успешно су извели мини представу о животу и раду Вука Караџића.  Анимирани су сви ученици,чиме се развија самопоуздање ученика и осећај за јавне наступе.  Кроз глуму смо учили ,кроз квиз се такмичили и проверили знање.  На овај  начин ученицима су наставни садржаји били много ближи и занимљивији. Они су били главни носиоци часа.