КРОС РТС-а

1. септембра 2023. године трчи цела Србија ! Трче предшколци и ученици свих основних и средњих школа, рекреативци и професионални атлетичари, ученици који воле атлетику, такмичење и спорт !

Јутро  је сунчано, температура веома висока за крај септембра. Чека се десет  часова да министарка просвете да знак за почетак кроса. На старту, код учесника трке  нервоза, дилеме : ко ће заузети најбољу позицију , поред кога стати, како почети трку. Наставници физичког васпитања  су обележили стазу и дају упутства свим учесницима, како и колико се трчи. Сви  ученици су активни, једни  трче, а други навијају. Ученици који су ослобођени наставе физичког васпитања , учествују на свој начин, задужени су за сигурност тркача и писање резултата.

Чује се пиштаљка која обележава почетак кроса. Креће трка, навијање и бодрење! Сви стижу до циља, једни  срећни , други уморни и тужни. Тркачи су се смењивали на старној линији. Навијачи су неуморни, бодре своје другаре, чекају их на циљу да заједно прославе победу. Најбржи, најбољи и најспретнији побеђују. Дипломе су већ спремне и чекају да  упишемо имена победника. Наставници физичког васпитања  попуњавају податке колико је ученика трчало и ко је заслужио дипломе.

На  кросу РТС-а „Кроз Србију“ остварени су следећи резултати:

ПРВИ РАЗРЕД:

*Ана Живановић1/2(ПРВО место)                       *Тодор Миловановић1/3(ПРВО место)

*Анђела Митровић1/2(ДРУГО место)                  *Никола Веселиновић1/3(ДРУГО место)

*Софија Марковић1/3(ТРЕЋЕ место)                   *Павле Самарџић1/1(ТРЕЋЕ место)

ДРУГИ РАЗРЕД:

*Срна Остојић 2/3(ПРВО место)                               *Стефан Митровић2/2(ПРВО место)

*Симона Михаиловић2/1(ДРУГО место)               *Максим Тешић2/1(ДРУГО место)

*Емилија Ранковић2/2(ТРЕЋЕ место)                    *Андрија Николић2/2(ТРЕЋЕ место)

*Милица Ђокић2/3(ТРЕЋЕ место)                         *Драган Васиљевић2/1(ТРЕЋЕ место)

ТРЕЋИ РАЗРЕД:

*Маша Алексић3/1(ПРВО место)                           *Лазар Марковић3/3(ПРВО место)

*Ленка Василић3/2(ДРУГО место)                        *Лука Васиљевић3/2(ДРУГО место)

*Соња Поповић3/3(ТРЕЋЕ место)                        *Јован Драгићевић3/1(ТРЕЋЕ место)

ЧЕТВРТИ РАЗРЕД:

*Мелиса Илић4/2(ПРВО место)                            *Момир Јанковић4/2(ПРВО место)

*Анђела Дишић4/1(ДРУГО место)                       *Михаило Томић4/1(ДРУГО место)

*Теодора Марковић4/1(ТРЕЋЕ место)                   *Вања Васић4/1(ТРЕЋЕ место)

ПЕТИ РАЗРЕД:

*Ана Петровић5/3(ПРВО место)                          *Лука Милановић5/1 (ПРВО место)

*Анђела Перић5/2(ДРУГО место)                       *Матеа Алексић5/2 (ДРУГО место)

*Лена Радуловић5/2(ТРЕЋЕ место)                    * Урош Максимовић5/2(ТРЕЋЕ место)

ШЕСТИ РАЗРЕД:

*Анђела Дукојевић6/3(ПРВО место)                 *Илић Војин6/2(ПРВО место)

*Дијана Јанковић6/2(ДРУГО место)                  *Хакија Акаратовић6/3(ДРУГО место)

* Тамара Карајчић6/4(ТРЕЋЕ место)                 *Вук Видовић6/1(ТРЕЋЕ место)

СЕДМИ РАЗРЕД:

*Елена Симић7/1(ПРВО место)                         *Данило Зечевић7/3(ПРВО место)

*Вања Ђурић7/2(ДРУГО место)                        *Павле Петровић7/3(ДРУГО место)

*Нађа Бојић7/3(ТРЕЋЕ место)                          *Јован Павловић7/4(ТРЕЋЕ место)

ОСМИ РАЗРЕД:

*Катарина Милановић8/3 (ПРВО место)              *Андреј Ђокић8/4(ПРВО место)

* Јелена Ђурић8/1 (ДРУГО место)                        *Павле Максић8/3(ДРУГО место)

*Јована Бајић 8/3(ТРЕЋЕ место)                           *Филип Драгићевић8/4(ТРЕЋЕ место).

Још један крос је завршен. Утисци се полако слежу. Закључак свих учесника је да је било успешно, занимљиво и неизвесно код свих трка. Победника мора бити, али некако смо сви победници!  Радујемо се овим дружењима и полако се спремамо за следеће спорске активности и надметања.

Спортски поздрав до следећег КРОСА РТС-а!

Актив наставника физичког васпитања