МИЛИОН ЧУЧЊЕВА ЗА МИЛИОН ОСОБА ОБОЛЕЛИХ ОД ДИЈАБЕТЕСА

Милион чучњева за милион људи са дијабетесом назив је акције
,, дијабетес револуције“. Ова акција подразумева да се корисници друштвених мрежа сниме како раде бар један чучањ, а симболично је неопоходно урадити милион – за милион људи са шећерном болешћу у Србији.

Шећерна болест је једна од најчешћих масовних незаразних болести и збогсталног пораста броја оболелих постала је значајан јавно здравствени проблем.

Циљ акције је донирање сензора за мерење шећера у крви деци оболелој од дијабетеса.

Ученици 6-3 , покренули су ову акцију у нашој школи . Њихова
другарица Дуња има дијабетес и као подршка њој, на часу физичког и здравственог васпитања, извели су симболично 10 чучњева. Потом су ову акцију прихватила и друга одељења.

Ова дивна акција показала нам је колико су наши ученици хумани, одговорни и савесни. Свесни су да постоје болесна деца којима су ускраћени многе активности, који су другачији , а опет исти као они.

Дивно је бити део њиховог одрастања!

Снежана Горданић, наставница физичког и здравственог васпитања