Наша Кухињица радионица 3-1, школска 2022/23

,,НАША   КУХИЊИЦА

Радионица  одржана 28.9.2022.год.

-одељење  3/1 и учитљица Јелена Лазаревић-

Часови Ликовне културе су претворени у малу радионицу  ,,Наша кухињица”.Примењено је међупредметно повезивање Ликовне културе,Природе и друштва,Музичке културе ,Математике,Српског језика  и Грађанско васпитања.                                                                                                                                                      Циљ наше радионице био је неговање народне традиције ,а истовремено то је и циљ програма који ће се организовати поводом Дана наше школе.

Ученици су били подељени у 6 група.Свака група је припремила материјал и потребан прибор за рад.

1.група –Мајстори за сарму

2.група-Мајстори за питу са сиром

3.група-Мајстори за питу са јабукама

4.група-Мајстори за ванилице

5.група –Мајстори за славски колач

6.група-Мајстори за славско жито

Свака  група се трудила да што боље уради свој задатак.

Било је веома занимљиво и укусно.

Велику захвалност дугујемо нашим куварицама Нени и Мици,оне су испекле све продукте нашег рада. Затим  је следила проба,ученици су се сладили,уживали  и размењивали направљено.

Био је то један  занимљив дан за ученике.