УМЕСТО ЖВРЉОТИНА СРПСКИ ВЕЛИКАНИ- ПОНОС ЛОЗНИЦЕ

УМЕСТО ЖВРЉОТИНА СРПСКИ ВЕЛИКАНИ- ПОНОС ЛОЗНИЦЕ.

На старом школском зиду који је био ишврљан разним графитима, ученици уз помоћ наставника, направили су мурале знаменитих историјских и књижевних личности претежно из лозничког краја.

Најпре је зид обојен у боје тробојке (црвену,плаву и белу), а на ту позадину додати су ликови, године рођења и смрти, као и цитати или битке које су обележиле њихов живот. Идеја је била да док проводе школске дане, играју кошарку на терену или шетају школским двориштем, испред себе имају праве узоре. Нека им то буде подсетник на оне праве вредности у животу.

Цртеже није било лако урадити на дневној светлости, па су ученици уз наставнике радили и ноћу, помоћу пројектора и тако осликавали мурале који сада красе зидове основне школе“Јован Цвијић“.