Школска слва “Свети Сава”

Ове године смо свечано прославили нашу школску славу, Савиндан у присуству представника цркве, наставника, учитеља, родитеља, пензионера , ученика и осталих запослених радника школе. Пригодним програмом одали смо част и поштовање највећем српском просветитељу Светом Сави. Ученици другог разреда су били јако вредни и припремили су нам рецитал о Светом Сави. Ученици трећег разреда су нам изузетно лепо представили поучне изреке и народне приче ,, Зна Бог шта ради“ и ,, Како циганин научи коња гладовати“. ,, Ко је био Свети Сава ?“ текст Владике Николаја Велимировића рецитовали су Саша Савић, ученица 8. разреда и Андреј Ђокић, ученика 7. разреда. Хор наше школе , који успешнио води наставница музичке културе Гордана Дракић отворио је програм ,, Химном Светом Сави“ , а у наставку програма чули смо извођење песама ,, На Бога и Свете руку дигоше“ и Јевросиму Петровић , ученицу 8. разреда која је предивно отпевала песму ,, Весели се српски роде“.