СТРЕЉАШТВО – општинско такмичење

СТРЕЉАШТВО- тако занимљив спорт

Моји ђаци- ученици 7.разреда тренирају већ неко време стрељаштво у стрељачком клубу“ Соколови“ на Лагатору и много им се свиђају тренинзи, опрема,  ваздушне пушке и пиштољи. Како се ближило општинско првенство у овом спорту, тако су они постали све сигурнији да освајамо прво место. Каква бих ја била наставница да не верујем својим ђацима. У петак 28.10 кренули смо насмејани на такмичење.Имала сам мало трему, а ученици су били самоуверени и расположени , бодре мене уз пут говорећи да су спремни.

Стрељана мала, топла просторија. Дочекују нас чланови стрељане, срећни што је толико ђака дошло (шест школа учествује у гађању).Унутра  су опрема, мете, дијаболе, папири, столови са метама. Ученици узимају опрему-пушке, стају на стартну линију и почиње такмичење. Нема приче, нема померања ногу . Не сме пушка да се ослони на кук, да се врх пушке окрене на страну- много  строгих правила. Имају 40 минута за гађање. Гађају по 10 мета са 20 дијабола. Концентрација је максимална. Ученици су мирни, сигурни у себе, сталожени. Гледам их како су озбиљни,сконцентрисани ,само их мета интересује.Посматрам и остале такмичаре, да ли имају десетку, да ли ће им задрхтати рука или око, можда  умор учини своје?. Чекамо бројање. Коначно стижу резултати- наша школа је заузела ПРВО ЕКИПНО МЕСТО са 420 кругова! Екипа од 6 чланова- Тијана Лукић, Нина Стефановић, Неда Лукић, Вања Ђаковић, Денис Омеровић и Димитрије Кашиковић.

„ШТА СМО ВАМ РЕКЛИ НАСТАВНИЦЕ?! НАЈБОЉИ СМО“-одзвањају речи мојих ученика!

Како да им не верујем?

Наставник физичког васпитања- Снежана Горданић